Czym jest fotografia lifestyle?

Powstało już mnóstwo artykułów na temat tego, czym jest fotografia lifestyle, jednak zauwazyłam, że pomimo tego, że dość często mówie o niej na swoich stronach, to nadal dostaję pytania w stylu: "Czy masz koszyki, ubranka i tła na sesję niemowlęcą?" albo "Czy masz studio?". Widzę więc, że dalej temat zdjęć lifestylowych pozostaje nowy dla wielu osób.


No więc, co to za fotografia, ta fotografia lifestyle?;) Główne elementy, i cechy charakterystyczne to NATURALNOŚĆ, EMOCJE, i CODZIENNOŚĆ. Dlatego właśnie, tego rodzaju sesje wykonujemy w domu, lub w plenerze. Nie ma w nich jednak miejsca na studio. Dlaczego? Bo, choć zdjęcia w studio są piękne, i na pewno jest wielu ich zwolenników, to są to zdjęcia pozowane, oparte na użyciu sztucznych świateł, dekoracji. I to jest ok, jak najbardziej możesz skorzystać z takiej oferty. Jednak, ja zajmuję się czymś zupełnie innym.


Osobiście uwielbiam zdjęcia naturalne, np. z codziennej zabawy z dzieckiem. Fotografia lifestyle skupia się na naturalnym świetle-zero blasku fleszy, to pomaga uchwycić naprawdę realistyczne sytuacje z Waszego życia, bez rozpraszania uwagi dzieci lampą błyskową. Zdjęcia noworodków nie będą trwały kilka godzin, i nie będziemy go przebierać w te wszystkie czapeczki, ani owijać kocykami. Pokażemy za to, jak trzymacie tą kruszynkę w swoich ramionach, jak patrzycie, gdy śpi w swoim łóżeczku, i jak, jako dumni rodzice przytulacie się na swojej kanapie.


Czemu taka wizja? Bo, osobiście wiem, że jak oglądam moje zdjęcia z pozowanej sesji, to mimo, że zdjęcia są piękne, to nie przywołują tak silnych emocji i wspomnień, jak te, które ktoś zrobił mi nawet telefonem, ale z ukrycia i złapał szczery uśmiech, albo jakąś fajną sytuację, która działa się w moim życiu. Chcę, żebyście oglądając zdjęcia, które Wam zrobię, mieli podobnie.


Dlatego, zaproście mnie do siebie, a ja zamknę w kilku kadrach, piękne momenty Waszej codzienności, bo zdecydowanie zbyt często jej nie doceniamy.Sesja zdjęciowa Na Teneryfie
Sesja lifestyle w plenerze, naturalność, emocje, zabawa