top of page
Gdzie zrobimy sesję?

Kiedy ustalimy termin, zawsze podpytuję o preferencje: plener czy wnętrze, ile będzie osób i w jakim wieku. Wszystko zależy od Waszych upodobań. Jeśli macie konretne miejsce, w którym chcielibyście zdjęcia, oceniam, czy jest to możliwe(światło, warunki atmosferyczne). Jeśli nie macie pomysłu, nie martwcie się-ja podam swoje propozycje.

W co mamy się ubrać?

Na zdjęciach najlepiej sprawdzają się ubrania wygodne, i takie w których się dobrze czujecie. Ważne, aby nie miały napisów, naklejek, dużych wzorów. Dobrze wyglądaja stroje w miarę jednolite, utrzymane w podobnej tonacji(staramy się nie wprowadzać więcej niż 3/4kolory). Inspiracje podsyłam Ci tutaj. Postaraj się też dopasować strój do klimatu miejsca sesji, jeśli np. będzie to plaża, zostaw pantofle i krawat w domu ;) na pewno lepiej sprawdzi się luźna koszula, przewiewne spodnie, albo spodenki, może bose stopy? ;) Jeśli natomiast elegancka miejska sesja-szykowne sukienki będą w sam raz. Jeśli jedna osoba zakłada coś wzorzystego, w kwiaty, paski, kropki, niech reszta uczestników sesji będzie ubrana w jednolite barwy, inaczej wprowadzimy za dużo gryzących się ze sobą wzorów.

Czy robisz zdjęcia w studio fotograficznym?

Zaczęłam przygodę z fotografią, bo podobają mi się naturalne, szczere ujęcia. Chociaż studio ma zastosowanie w wielu dziedzinach fotografii, w stylu mojej pracy, chodzi o coś innego. Lubię uwieczniać rzeczywistość taką, jaką ona jest. Dlatego lubię zdjęcia w Waszych domach. Więcej na temat sesji lifestylowych znajdziesz tutaj.

Martwię się, że mój dom nie nadaje się do zdjęć.

Jedyny ewentualny problem to zbyt mała ilość światła. Z tego względu na sesje w domu umawiamy się między godziną 10-16. Przed sesją proszę Was, abyście wysłali mi kilka zdjęc z Waszego domu, abym mogła ocenić, czy damy radę :)

 

Przed sesją proszę, aby uprzątnąć wszelkie kable, ładowarki, płyny,proszki. Jednym słowem wszystko, co może rozpraszać uwagę od głównych postaci na zdjęciach.

 

Co do wystroju, mebli itp. nie ma to żadnego znaczenia. To wasz dom, Wasze wspomnienia i o to w tym chodzi !

Jaka jest najlepsza pora do zdjęć w plenerze?

Na Teneryfie światło jest bardzo mocne. Dlatego jedyna możliwa pora do zdjęć na zewnątrz to 8-10 i 16-18 w zimie, i 7-9 i 18-20 w lecie.

Ile trwa sesja?

Zależnie od pakietu, ale 1-2 godziny, jeśli wszystko idzie zgodnie z planem ;)

Kiedy dostanę zdjęcia?

Czas oczekiwania to 2-4 tygodni. Oczywiście, jeśli uda mi się wcześniej, nie zawaham się tego zrobić!;)

Czy dostanę zdjęcia bez obróbki?

Nie. Udostępniam tylko zdjęcia poddane mojej obróbce. Zależy mi na jakości. Jeśli interesują Cię powody, dlaczego, przeczytaj ten post -> tutaj

Czy mam możliwość wyboru zdjęć?

Tak, udostępniam Ci zdjęcia na platformie internetowej, i spośród nich wybierasz te, które mam poddać obróbce, a później Tobie :)

Czy usuniesz mi niedoskonałości w Photoshop?

Drobne mankamenty urody takie jak: blizny, pieprzyki, krostki, siniaki itp. usuwam. Natomiast nie odchudzam, niczego nie powiększam, nie pomniejszam, nie zmieniam koloru oczu, czy włosów. Ja staram się rejestrować rzeczywistość i cenię naturalność. Dlatego na moich zdjęciach są prawdziwi ludzie, z delikatnym podkreśleniem ich naturalnego piękna.

W jakim miesiącu najlepiej zrobić sesję brzuszkową?

Tak naprawdę, to Ty wiesz najepiej jak się czujesz. Optymalny czas to 7/8 miesiąc, kiedy to widać już ładnie brzuszek, a Ty czujesz się spokojna. Zobacz przykładową sesję tutaj.

Czy w naszej sesji mogą wziąć udział inne osoby?

Tak, ale do 7 osób. Potem robi się tłok, i ciężko zapanować nad sytuacją.

Co z makijażem/fryzurą?

Tak jak wspominałam, lubię naturalność. Ale faktycznie chociaż lekki makijaż znacznie poprawia efekt końcowy. Możesz skorzystać z usług wizażystki, albo pomalować się sama. Główną pracę wykonuje tu fluid, który wyrówna koloryt skóry.

Jeśli jestem z Polski, i na Teneryfie jestem tylko kilka dni, jak odbiorę odbitki albo album?

Wspólpracuję z laboratorium fotograficznym w Polsce, i jeśli moi klienci mieszkają na stałe w PL, to zamówione produkty wędrują bezpośrednio na ich adres:)

Jeśli chcę zdjęcia w kilku miejscach Teneryfy, to jest taka opcja?

Za dodatkową opłata tak. Odezwij się wtedy do mnie i ustalimy szczegóły. 

Dalej masz jakieś pytania? Napisz do mnie, chętnie odpowiem.

bottom of page